top of page

Rondleiding Radboud Universiteit (fietstocht)

Foto van schrijver: ACNACN

ACN verkent | terugblik 26.03.2023


Hoe werd halverwege de vorige eeuw vormgegeven aan de campus van de Radboud Universiteit en hoe heeft de universiteit zich de afgelopen jaren ontwikkeld tot een eigentijdse campus? Je maakte kennis met het oude en nieuwe Radboud tijdens een fietstocht onder leiding van stedenbouwkundige Kees Teeken.

Foto: Radboud Universiteit


Nieuwe blikvangers In de jaren 50 van de vorige eeuw vestigde de Katholieke Universiteit Nijmegen zich op het landgoed Heyendaal. Een groot aantal universiteitsgebouwen werden er gebouwd, voor het grootste deel ontworpen door de Heerlense architect Frits Peutz en architectenbureau Kraaijvanger uit Rotterdam.


De laatste jaren vinden er tal van bouwactiviteiten plaats, waarbij de oorspronkelijke bebouwing vervangen wordt door nieuwe blikvangers, zoals het Grotiusgebouw (Benthem Crouwel Architects) en vorig jaar opgeleverde Maria Montessorigebouw (Inbo). Tijdens deze fietstocht door Kees Teeken maakte een groep enthousiaste deelnemers kennis met de oorspronkelijke en nieuwe plannen.




 
 

Comments


© Stichting Architectuurcentrum Nijmegen 2021 | Alle rechten voorbehouden

CONTACT

Architectuurcentrum Nijmegen (ACN)

Winselingseweg 16, U-74

6541 AK Nijmegen

06 11 62 02 17

info@architectuurcentrumnijmegen.nl

www.architectuurcentrumnijmegen.nl

OVER

Architectuurcentrum Nijmegen (ACN) is het centrum voor ideevorming en uitwisseling over architectuur, stedenbouwkunde en de ruimtelijke ontwikkeling van Nijmegen. In samenwerking met relevante partijen worden producties opgezet, debat-avonden en activiteiten georganiseerd. Het ACN zet daarbij haar kennis en netwerk in om dilemma’s in de stad te duiden, op de agenda te zetten en oplossingen aan te dragen. 

Lees meer...

bottom of page