ACN verkent | 23.03.2025 | 11:00 - 13:00
Op zondag 23 maart verkent ACN de Waalsprong-Zuid, waar de stad zich dicht bij de Waal in snel tempo uitbreidt. Fiets mee met stedenbouwkundige Kees Zoon en maak kennis met nieuwbouwprojecten in Hof van Holland, de Dijkzone, Woenderskamp en Koudenhoek.

Foto: De Zwarte Hond
De Waalsprong, het Nijmeegse uitleggebied waar in totaal twaalfduizend woningen komen, nadert de Waal. De wijk Hof van Holland is bijna voltooid, op een steenworp afstand zijn de wijken Woenderskamp en Koudenhoek al opgeleverd, en pal naast de rivier – aan de Dijkzone – zijn de eerste projecten al gerealiseerd. De zuidkant van de Waalsprong vormt zo langzaamaan een nieuw Nijmeegs rivierfront. Hoogste tijd voor een verkenning van dit deel van de stad.
Over de rondleiding
De rondleiding start bij treinstation Nijmegen Lent, aan de zijde van hotel Van der Valk. Vanaf daar neemt Kees Zoon, stedenbouwkundige bij gemeente Nijmegen, je per fiets mee langs projecten in verschillende recent opgeleverde buurten, zoals Hart van de Waalsprong, Homestead en woningbouw in de wijken Woenderskamp en Koudenhoek. Onderweg vertelt hij over de stedenbouwkundige visie achter dit deel van de Waalsprong, en over ontwikkelingen nog op stapel staan – zoals Waalhoven.
Datum: zondag 23 maart 2025
Tijd: 11:00 uur – 13:00 uur
Start: Station Nijmegen Lent (klik op de link voor de exacte locatie)
Deelname: € 7,50 (regulier) | €1,- (krap bij kas) ⁕
⁕ Wil je graag komen, maar komt dat op dit moment financieel niet uit? Met dit gereduceerde tarief bieden we je de mogelijkheid om deel te nemen aan dit evenement.
>> UITVERKOCHT <<
Let op: deze rondleiding is een fietstocht, dus kom op de fiets!
コメント